Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazinmagazin
HomeMagazínVymazat HO po rozchodu ze svých sociálních sítí nebo ne? Je to...

Vymazat HO po rozchodu ze svých sociálních sítí nebo ne? Je to jediné řešení, pokud …

Ať už byl důvod rozchodu partnerů jakýkoli, jejich vztah trval několik měsíců či pár let a iniciátorem byl jeden či druhý, faktem je, že jde o zkušenost, která zabolí. Toho, kdo zůstal opuštěn, určitě.

Bolest časem poleví, o tom není pochyb. Urychlit tento proces však můžete i svépomocí. Staré známé: sejde z očí, sejde z mysli, skutečně funguje.

Zrádné sociální sítě
V dnešní době jsou největším pojidlem lidí sociální sítě. Bohužel stále častěji nahrazují i ​​osobní kontakt. Proto se zcela přirozeně naskýtá otázka: „Vymazat z nich po rozchodu svého ex, či ne? Přetrhnout takto radikálně kontakt, nebo počkat, protože co když…?“

Být singly je super! Užíváte si život bez závazků, ale – má to i své nevýhody, připomíná druhou…
V první řadě je třeba si uvědomit, že pokud dva lidé patří k sobě, na jejich silném, možná až fatálním poutu, nic nezmění ani fakt, že nejsou přáteli na sociální síti. Oddělme už virtuální svět od reality a přestaňme online prostoru, zejména co se mezilidských vztahů týká, připisovat takovou vážnost.

Názor ex by vás neměl ovlivnit
Stejně si přestaňte klást otázky, co si o vás bývalý partner pomyslí, jakmile zjistí, že jste jej nekompromisně odstranili ze seznamu přátel. Budete v jeho očích vypadat dětinsky? To vás ale opravdu nemusí trápit. Už jste přece samostatnou jednotkou a je ve vašem zájmu přenést se přes rozchod s co možná nejmenšími ranami na srdci.

Rovněž si odpovězte na otázku: „Do jaké míry je pro vás důležité mít ve svém virtuálním světě člověka, který už do toho skutečného nepatří? Doufáte, že svými „šťastnými“ příspěvky dokážete opět rozpálit jeho srdce? Že motivační citáty a vaše usmáté fotografie s přáteli či jinými muži ho „přinutí“ zamyslet se nad tím, o jak skvělou ženu přišel?“ Zázraky se občas dějí, ale v tomto směru je přece jen lepší zůstat stát nohama pevně na zemi.

Pokud přes rozchod stále přemýšlíte, zda si bývalého partnera ponechat v seznamu přátel na Facebooku nebo ne, vyřešit toto dilema vám (možná) usnadní i následující řádky.

Ještě větší zklamání
Přenést se přes rozchod nepůjde bez velkého odhodlání a úsilí. Jedním z prvních činů na cestě k uzdravení duše je nekompromisně přerušit s bývalou láskou kontakty na sociální síti. Víme, asi to zní krutě – koneckonců, na očích máte vysmáté fotografie, spojují vás společní známí, možná jste si v souvislosti se sociálními sítěmi zaužívali i vlastní rituály. Bude to těžké, ale měli byste to udělat, abyste se pohnuli dál.

Vidět, kdy je váš bývalý přítel online, kde je as kým, nebodaj narazit na jeho fotografii s jinou ženou, vás nasměruje pouze pokud k dalším zklamáním. Nechoďte na jeho profil, nesledujte, co dělá, neanalyzujte každý jeho status. Opravdu nemusíte vědět o všem, a pokud konec vašeho vztahu opravdu špatně nesete, tento krok bude přímo nezbytný.

Eliminujte pocit bezmoci
Bez ohledu na fakt, jak dlouho jste byli spolu, pravdou je, že přišel konec. Přirozeně, bývalý partner vám chybí. Chvíli trvá, než se citově odpoutáte. Bolest nemačkejte, ale naplno ji prožijte, ideálně každou buňkou těla. Bez takové zásadní „kúry“ své zlomené srdce nevyléčíte.

Vědět, co se děje v životě vaší bývalé lásky, vám znemožní kráčet dál. Přes sociální sítě se totiž dříve či později dozvíte cosi, co vás rozruší. Ženy bývají mistryněmi v paranoji a jakmile vyhodnotíte, že váš ex se posunul dál (zatímco vy se trápíte) způsobem, na jaký nejste připravena, na optimismu vám to věru nepřidá.

S velkou pravděpodobností se dostaví úzkost a neovladatelná touha kontaktovat ho. Nedělejte to a zachovejte si sebeúctu. Je důležité, abyste přestali doufat, namlouvat si, že všechno bude v pořádku, a od bývalého partnera se odstřihli. Začněte s tím klidně na sociální síti.

Minulost vás může pronásledovat
Pokud rozchod velmi prožíváte a bývalého partnera si necháváte na seznamu přátel, podvědomě se bráníte úplnému zotavení. Dovolujete, aby vaše minulost ovládla přítomnost… aby vzpomínky, na které se pokoušíte zapomenout, nadále zůstávaly v mysli čerstvé. Jediný způsob, jak se pohnout dál, je nechat minulost minulostí a popasovat se s rozchodem tak, jako miliony žen před vámi (i po vás, že ano?).

Vědecké studie hovoří jasnou řečí
I podle psychologů ponechání ex na seznamu přátel snižuje šance na vaše emocionální zotavení. Studie ukázaly, že ti, kteří se po rozchodu nekamarádili se svým bývalým přítelem, se uzdraví rychleji než ti, kteří takové rázné rozhodnutí neučinili. Nic překvapivé.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články