Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazinmagazin
HomeMagazínSlzy, zklamání a netají ani paniku, kterou cítí: V Rusku vypnou Instagram,...

Slzy, zklamání a netají ani paniku, kterou cítí: V Rusku vypnou Instagram, známé influencerky se loučí s fanoušky

Vypnutí Instagramu v Rusku způsobilo poplach. Myslíte si, že Instagram je jen můj zdroj příjmu? Je to můj život, moje duše, pláče infulencerka ve virálním videu.

V Rusku influenceři oplakávají Instagram
Zatímco na Ukrajině stále probíhají těžké boje, v Rusku se bojuje poněkud jinak, a to zejména vůči informacím ze světa. Po vypnutí Facebooku přichází další zákaz a cenzura. V pondělí 14. března bude vypnut v Rusku už i Instagram, což způsobí zejména lidem, pro které je tato platforma zdroj příjmu, nemalé problémy. Instagram je v Rusku velmi oblíbený a pro mnohé podnikatele i umělce je to klíčový nástroj pro internetový prodej. Válka na Ukrajina se tak už pomalu začíná dotýkat i obyvatel Ruska, píše portál Dailymail.

NEXTA, mediální platforma, která je používána k odhalování ruského života pod vlivem Vladimira Putina, sdílela virální klip ruské influencerky, která se rozplakala kvůli výpadku Instagramu. Mnozí ruští influenceři začali propadat panice, čehož důkazem je i virální video.

„Myslíte si, že být instagramová blogerka je pro mě zdroj příjmu. Ale pro mě je to smysl života moje duše, něco s čím se budím a probouzím už 5 let,“ naříká mladá žena ve videu a přiznává, že je ve fázi „popírání“ a nemůže tomu uvěřit.

Samozřejmě, zatímco mladá žena naříkala nad ztrátou „smyslu života“ vysloužila si obrovskou dávku kritiky a byla obviněna z toho, že více pečuje o své peníze a prestiž, než o „tisíce mrtvých lidí včetně svých krajanů“, kteří bojují na Ukrajině.

S fanoušky se už loučí i další influencerky
Jiné známé osobnosti Instagramu se sídlem v Rusku, jako například Liza Lukasheva a Anna Ivanova, už začaly se svými fanoušky sdílet zprávy na rozloučenou. Jejich Instagram sledují miliony fanoušků a tato sociální síť je hlavním zdrojem jejich příjmu.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu
Příspěvek, který sdílí 💃🏻ЛУКАШЕВА ЛИЗА (@luckashyowa)

Ruští influenceři se zaměřili na to, jak pokračovat ve svém zdroji příjmu tím, že požádali svou fanouškovskou základnu, aby je sledovala na jiných platformách, jako například Telegram, což je dubajská sociální síť ai ona může být později vypnuta, objasnili nám kolegové ze Zive .cz.

Anna Ivanova, kterou na Instagramu sleduje 4,4 milionu lidí, v posledním příspěvku uvedla: „Miliony příběhů, tisíce příspěvků, tisíce šťastných momentů, které jsem s vámi sdílela, tohle všechno nás spojilo do jedné velké insta-rodiny. Jsem si jistá, že všechno bude lepší a bude nás ještě víc, ale zatím nám všem přeji jen KLIDU a sílu prožít všechny potíže.“

Přístup k informacím je stále obtížnější
Rusko omezí přístup k sociální síti Instagram, kterou provozuje americká společnost Meta Platforms. Podle agentury AFP to v pátek oznámila ruská Federální služba pro dozor v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masmédií (Roskomnadzor).

O tento krok ji požádala ruská generální prokuratura, která v pátek také oznámila, že zahájila trestní stíhání proti společnosti Meta Platforms. Ta totiž ve čtvrtek informovala, že ve spojitosti s ruskou invazí na Ukrajinu dočasně zmírní svá pravidla a v některých zemích umožní na svých sociálních sítích Facebook a Instagram zveřejňovat příspěvky, které vyzývají k násilí vůči ruským vojákům. Výzvy k násilí vůči ruským civilistům však nepovolí.

Generální prokuratura žádala, aby byla Meta Platforms – mateřská organizace Facebooku, Instagramu a WhatsApp – v Rusku uznána za „extrémistickou organizaci“. Aplikace WhatsApp zatím v Rusku funguje a úřady prozatím neinformovaly o omezení přístupu k ní. Kromě toho Roskomnadzor před týdnem, 4. března, oznámil, že ruské úřady zablokovaly přístup k sociální síti Facebook.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články