Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazinmagazin
HomeRady a Návody5 tipů jak vybrat nejlepší kočárek pro běhání

5 tipů jak vybrat nejlepší kočárek pro běhání

Četli jste popisy běžeckých kočárků a snažíte se rozhodnout, který model si koupit? Jste běžkyně, která se zajímá o udržení kondice po porodu? Přemýšleli jste o tom, jak si můžete dobře zacvičit a zároveň vzít své dítě na procházku? Dětské běžecké kočárky jsou ideální volbou pro rodiče, kteří se chtějí udržet v kondici a zároveň vzít své dítě na procházku. Rodiče už nemusí volat hlídání, když si jdou zaběhat, protože mohou vzít své dítě s sebou.

Tipy a fakta

Ale stejně jako u všeho ostatního, co kupujeme, existují různé značky a modely, všechny s různými funkcemi a vlastnostmi. Před nákupem prvního kočárku na běhání si proto musíte uvědomit několik věcí, včetně toho, proč jsou pro běhání dokonale stvořené.

Co je to kočárek na běhání?

Kočárky na běhání jsou také známé jako běžecké kočárky. Od běžných kočárků se liší konstrukcí se třemi koly. Tyto kočárky mají jedno velké kolo vpředu a dvě menší kola vzadu. To v kombinaci s robustním madlem na zadní straně usnadňuje tlačení a vedení kočárku. Výhodné kočárky na běhání můžete koupit pokud použijete Feedo slevovy kupon. Protože se kočárek snadno tlačí a vede, můžete to dělat i při běhu a udržovat se tak v kondici.

V závislosti na vaší tréninkové rutině si můžete vybrat z několika různých modelů. Pokud máte v plánu jít se jen tak proběhnout po okolí nebo v parku, postačí vám lehký kočárek. Pokud však budete běhat po méně hladké, členitější cestě, pak byste měli zvážit koupi těžkého kočárku doplněného tlumiči nárazů a deflektory proti nečistotám.

Bez ohledu na hmotnost si běžci pořádně zacvičí na základě odporu, který kočárek klade. Vzhledem k tomu, že budete kočárek tlačit a vést a zároveň běhat, získáte náročnější trénink. Ve skutečnosti bylo zjištěno, že ti, kteří pravidelně používají běžecký kočárek, mohou skutečně snížit své běžecké časy během závodů. Nejlepší běžecký kočárek může skutečně zvýšit fyzickou kondici člověka.

Kdy je vaše dítě připraveno na jízdu v běžeckém kočárku?

Než vezmete své dítě na jeho úplně první běhání, je třeba předtím zvážit některé důležité zdravotní otázky. Vaše dítě musí být dostatečně silné na to, aby dokázalo udržet vlastní krk. Pokud tomu tak není, mohlo by to při běhání (zejména v nerovném terénu) vést k vážnému zranění.

Odborníci uvádějí, že dítě by toho mělo být schopno přibližně ve věku 4 až 6 měsíců. Bez ohledu na to byste měli při prvních několika bězích zvolnit a ujistit se, že běháte po relativně hladkém povrchu. Pokud máte nějaké pochybnosti, měli byste před prvním běháním navštívit svého lékaře. Vaším hlavním cílem je zajistit, aby se vaše dítě cítilo pohodlně a bezpečně.

Další věci, které je třeba zvážit při nákupu běžeckého kočárku

Pro bezpečnost malých dětí se ujistěte, že je kočárek vybaven ramenními popruhy, aby se hlava vašeho dítěte opakovaně neházela a nenarážela. Měli byste také zvážit zakoupení malé helmy, která bude chránit jeho hlavu. Pokud si koupíte kočárek, můžete zvážit i koupi běžného dětského kočárku. Běžecké kočárky je nepohodlné používat v přeplněných prostorách, jako jsou obchody s potravinami, nákupní centra a restaurace. Důvodem, proč jsou tak nepohodlné, je dlouhé přední kolo. V přeplněných prostorách můžete přejet o metr nebo dva, proto zvažte investici do menšího kočárku typu deštník.

U některých modelů kočárků stojí za to, že máte možnost odblokovat otočné přední kolo. Díky tomu se budete moci snadno pohybovat v úzkých zatáčkách a nákupních uličkách. Nejlepší kočárek bude flexibilní, aby zvládl všechny druhy podmínek a prostředí. Nezapomeňte si proto přečíst všechny příslušné recenze běžeckých kočárků, abyste zjistili, které modely jsou nejflexibilnější.

Jednoduché a dvojité kočárky

K dispozici jsou nejen jednoduché kočárky, ale také několik různých dvojitých kočárků. Před nákupem dvojitého kočárku se ujistěte, že se kočárek vejde do standardních dveří. Problémem může být také hmotnost, protože budete vozit dvě děti místo jednoho. Další důležitou vlastností dvojitých kočárků jsou dobré brzdy. Vzhledem k vyšší hmotnosti druhého dítěte budete potřebovat lepší brzdy, které kočárek v případě potřeby zpomalí. A konečně, problémem může být i velikost dvojitého kočárku, takže hledejte takový, který lze snadno složit a uložit do kufru.

Jak se liší dětský kočárek od kočárku na běhání?

Při analýze rozdílů mezi těmito dvěma typy kočárků je nejvýznamnějším rozdílem velikost. Běžné dětské kočárky jsou ve srovnání se svým protějškem v podobě běžeckého kočárku velmi kompaktní. Běžecké kočárky jsou větší a objemnější a mají větší kola. Větší kola jsou potřebná k tomu, aby se kočárek lépe ovládal. Při pročítání spotřebitelských recenzí věnujte zvláštní pozornost velikosti a hmotnosti.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články