Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazinmagazinmagazin
HomeRodičeRodič, nejvlivnější influencer. V čem chci být jako on a v čem...

Rodič, nejvlivnější influencer. V čem chci být jako on a v čem určitě ne

Ne nadarmo se říká, že děti jsou zrcadlem svých rodičů. Napodobují nás, kopírují naše dobré i špatné vlastnosti. Jak nás ale vidí? V čem jsme pro ně vzorem, v čem naopak odstrašujícím příkladem? Jakou jednu vlastnost svých rodičů by chtěli mít a které by se rozhodně chtěli vyvarovat, ptali jsme se slovenská dětí nad 10 let. Tady jsou jejich odpovědi.

Líbí se mi, jak tatino řeší problémy
Moje nejoblíbenější vlastnost na mém tatinovi je jeho inteligence. Líbí se mi, jak dokáže řešit problémy, jak se přizpůsobuje dané situaci. To bych také jednou chtěla takhle umět zvládat. A nejhorší vlastnost? Jeho výbušnost. Když kvůli nejmenším maličkostem vybuchne a je naštvaný na celý svět. Taková doufám nebudu.
Ella, 18, Žilina

Skromnost a ochota vždy pomoci
Můj taťka je odjakživa velmi skromný člověk, tedy alespoň tak ho vnímám já. Je velmi ochotný a vždy rád pomůže, dost často se mu to vymstí, ale přesto je nadále upřímný a nekonfliktní člověk, za což ho velmi obdivuji. Věnuji se aktivně sportu, ve kterém se daří jednou lépe, jednou hůře a taťka je moje obrovská podpora. I když se mi nedaří, umí mě velmi povzbudit, co je pro mě jako sportovce to nejlepší, co od rodiče můžu dostat. Je ještě velmi mnoho pozitivních vlastností, které má. Kdybych je měla jmenovat, jsem tady asi do rána… (úsměv). Samozřejmě má i chyby jako každý člověk, ale to jsou jen běžné zlozvyky.
Sofie, 17, Prešov

Mamin strach jsem snad nezdědila
Po mé mámě bych určitě nechtěla zdědit, jak moc se všeho bojí. Nejvíce se strachuje o mě. Já se tak o své děti bát zcela jistě nebudu. Po svém otci bych chtěla mít, jak rychle, za vteřinu dokáže vypočítat každý, i ten nejtěžší příklad z matematiky. Například 1 000 plus 636 minus 18 krát 56 děleno 2 plus 9. To obdivuji.
Anna Šifaldová, 11

Pracovitý jako otec
Líbí se mi otcova pracovitost. Postavil si vlastníma rukama dům, obdělává zahradu, stará se o vše kolem domu, o auto io nás, tři sourozence. Nikdy jsem ho neviděl jen tak polihovat, pořád něco dělá. I já chci být takový. Na druhé straně se mi nelíbí, že rodiče neposlouchají pořádně, co jim říkám. Nerespektují mé názory, berou mě, jako bych byl pořád malé dítě, které si dnes myslí to a zítra hento. V tomto chci být rozhodně jiný.
Anton, 15, Trnava

„Kontrola úsměvu“
Na mém tatínkovi se mi moc líbí, jaký má smysl pro humor, chtěla bych ho mít také. Vždy se snaží být žertovný, ai když se mi něco čtyřikrát nepodaří, dokáže najít nějaký vtip, abych se zasmála, a aby mě to netrápilo. „Kontrola úsměvu,“ řekne a už se usmívám. A jaká bych nechtěla být? Nechtěla bych se nechat tak rychle rozzlobit jako maminka. Ta se rozzlobí velmi rychle, například když mi něco vysvětlí třikrát a já to pořád nechápu. Doufám, že já budu trpělivější.
Zojka Varcholová, 10, Bratislava

Chci nekřičet po svých dětech
Na mých rodičích se mi líbí, že umí být zábavní. Nepracují pořád, ale si se mnou i hrají různé hry, například skáčou na trampolíně a tak. No a chtěla bych se vyhnout tomu, abych jednou nekřičela po svých dětech, když něco vyvedou nebo nebudou chtít udělat. Byla bych ráda, kdybych jim to uměla normálně říct.
Marinka Černecká, 10, Detva

Odpovědná a ne tak tvrdohlavá
Chtěla bych být zodpovědná jako moje máma, opravdu se na ni dá vždy spolehnout. Co se mi líbí méně, je její tvrdohlavost, jako vždy chce mít za každou cenu pravdu. To bych nechtěla.
Eva, 17, Prešov

Mamin klid a neklid
Na mé mámě obdivuji její sílu, jak dokáže zvládat opravdu kritické situace. Možná to souvisí s jejím povoláním lékařky, umí duchapřítomně zasáhnout a zachránit člověku život, když například jednou sousedové dceři zaběhl bonbon. Pokud je někdo nemocný nebo má nějaké vážné rodinné problémy, máma jedná věcně, bez zbytečných emocí, zároveň mile, vyslechne, řekne svůj názor, navrhne řešení, co člověka umí uklidnit a povzbudit na duchu. Na druhé straně je někdy nervózní z úplných zbytečností, například když jednou myslela, že ztratila občansky, když má v domácnosti hodně práce, když někam spěchá a nestíhá. Já bych chtěla být klidná jako ona pořád, v každé situaci.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články